Home СПОРТ ЕУРО 2016: Позната комплетната осминафинална фаза на ЕП во Франција

ЕУРО 2016: Позната комплетната осминафинална фаза на ЕП во Франција

SHARE

Со одигрувањето на натпреварите од последното коло во Е групата, познати се двојките кои ќе играат во нокаут-фазата на Европското фудбалско првенство во Франција.

Актуелниот фудбалски шампион Шпанија ќе се сретне со Италија во еден од дуелите на фаворитите за највисок пласман. Еден од тие натпревари е и мечот Хрватска – Португалија.

Комплетен распоред на осминафиналните натпревари:

Сабота (25 јуни):
Швајцарија – Полска (15 часот),
Велс – Северна Ирска (18),
Хрватска – Португалија (21).

Недела (26 јуни):
Франција – Република Ирска (15),
Германија – Словачка (18),
Унгарија – Белгија (21).

Понеделник (27 јуни):
Италија – Шпанија (18),
Англија – Исланд (21).

Денеска и утре е слободен ден на ЕУРО 2016.

РЕКЛАМИ: ---