Home INFO Еве каде е и што прави менаџерката на Тоше Проески

Еве каде е и што прави менаџерката на Тоше Проески

23
реклама:Лето во Банско

Скоро една и половина деценја не е со нас, но делата и песните на нашиот Тоше Проески останаа да не присетата на неговата големина.

Лилјана Петровиќ, менаџерката на Тоше Проески по неговата смрт реши да се повлече од јавноста и да започне нов бизнис кој е сосема различен од тоа што до сега го правела.

Таа веќе неколку години успешно се занимава со одгледување на лаванда на огромна плантажа на која што веќе има голем број на вработени мештани од блиското село.

За успешниот бизнис и целата оваа приказна можете да ја погледнете репортажата која пред неколку години ја направија во утринската програнма на ТВ Прва во Србија…

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------