Home INFO Еве како ќе изгледа венчаницата на Меган Маркл

Еве како ќе изгледа венчаницата на Меган Маркл

SHARE

Се потврдија гласините дека за венчаницата на идната принцеза ќе се погрижи британскиот моден бренд „Ралф и Русо“.
Меган ќе носи рачно направена креација во која ќе дојде до олтарот во капелата Свети Џорџ пред 600 гости и милиони луѓе кои ќе ја гледаат венчавката на тв екраните.
Според извор близок до Меган, венчаницата ќе чини околу 135 илјади фунти и секако ќе биде рачно изработена.
Иако цената е превисока, таа нема да надмине вредноста на венчаницата на Кејт Мидлтон која изнесуваше нешто над 150 илјади фунти.

РЕКЛАМИ: ---