Home ЗАБАВА Занимливости Еве како треба да изгледа еден женски куфер

Еве како треба да изгледа еден женски куфер

SHARE

Кога се оди на летување, на жените најмногу им се забележува за тоа што носат премногу облека, а со тоа и премногу куфери.

Во продолжение следат советите на Сара Валтер, моден консултант за тоа како треба да изгледа еден женски куфер.

1. Постави ред

Работите што сакате да ги носите селектирајте ги и поредете ги на кревет. А потоа бројката преполовете ја половина.

Звучи драстично, но верувајте дека едната половина и така нема да ја носите. Она што е важно е да имате комфорна облека, во која се чувствувате удобно и лесно.

Повеќе прочитајте на fashionel.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...