Home ШОУ БИЗз Балкан Еве колку наплаќа Јелена Карлеуша за пост на Инстаграм

Еве колку наплаќа Јелена Карлеуша за пост на Инстаграм

SHARE

Јелена Карлеуша важи за модна икона на Балканот, а на Инстаграм има повеќе од милион следбеници.

И како што е практика со светските ѕвезди, така и пејачката ќе наплаќа по пост на Инстаграм.

Тимот на ЈК на социјалната мрежа направи нов профил Karleušalookbook, каде се објавуваат само фотографии од нејзините модни комбинации.

Нејзиниот профилм има 15.000 следбеници само за неколку дена, а според информациите за рекламирање модни парчиња Карлеуша ќе наплаќа минимум 1.000 евра.