Home INFO Еве колку заработуваат коњите на кралицата Елизабета

Еве колку заработуваат коњите на кралицата Елизабета

реклама:G Natural

Јавањето е омилено хоби на кралицата Елизабета Втора, која тврди дека со тоа се занимава од својата 3-та година.


93 годишната кралица има тркачки коњи кои победиле во 451 трка и заработиле околу 7 милиони евра за 30-години.

„Кралицата има 24 коњи, а за чување на секој од нив троши по 33.000 евра годишно. Таа ги обожува своите миленици“, вели извор близок до кралицата.

РЕКЛАМИ:Hotel Premier Bansko „ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“