Home СПОРТ Кошарка Еврокуп: МекКејлеб и Лимож втор пат „кошмар“ за Валенсија!

Еврокуп: МекКејлеб и Лимож втор пат „кошмар“ за Валенсија!

SHARE

По втор пат македонскиот интернационалец и францускиот клуб наоѓаат решение за една од најнепоразените екипи во Европа.

Тимот на Валенсија кој е неприкосновен во Шпанија, во кошаркарскиот Еврокуп загуби и на гостувањето кај Лимож со резултат 82:67.

Лестер Бо МекКејлеб во победата беше најефикасен со 15 поени (7/8 од игра, 0/1 за три поени, 1/1 од слободните фрлања) за скоро 19 минути игра, по една асистенција и блокада.

Повеќе спорт: sport365.mk

РЕКЛАМИ: ---