Home СПОРТ Кошарка Еврокуп: МекКејлеб втор стрелец против ПАОК

Еврокуп: МекКејлеб втор стрелец против ПАОК

SHARE

Во рамките од кошаркарскиот Еврокуп во второто коло од групата И, составот на Лимож го претрпе и вториот пораз овојпат на гостувањето кај ПАОК (Грција) со 88:75.

Македонскиот интернационалец Лестер Бо МекКејлеб за францускиот состав имаше 16 поени (втор стрелец) за 32 минути игра (3/6 од игра, 2/4 за три поени, 4/4 од слободните фрлања), четири скокови, по две асистенции, украдени и загубени топки.

Повеќе спорт: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...