Home СПОРТ Кошарка Евролига: Одличен финиш на Антиќ и Фенербахче против Локомотив Кубан

Евролига: Одличен финиш на Антиќ и Фенербахче против Локомотив Кубан

SHARE

И во рамките од третото коло во Топ 16 фазата од кошаркарската Евролига, составот на Фенербахче на домашен терен со 85:79 го совладаа рускиот претставник Локомотив Кубан (20:18, 17:27, 14:15, 34:19).

Македонскиот интернационалец Перо Антиќ во триумфот на турскиот клуб придонесе со осум поени за нешто над 20 минути игра (1/4 за три поени, 5/7 од слободните фрлања), додаде три скокови и имаше една загубена топка.

Повеќе спорт: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...