Home ШОУ БИЗз Евровизија Евровизија 2018: И по шест години Македонија без финале (видео)

Евровизија 2018: И по шест години Македонија без финале (видео)

SHARE

Ниту годинава Македонија не успеа да се пласира во евровизиското финале. Групата „Ај Кју“ вечерва настапи под реден број 11, но не се пласираше на едно од првите десет места кои водат во финалето.

Оние кои што го пропуштивте настапот на нашите претставници можете да го погледнете тука:

Македонија последен пат влезе во финалето на Евровизија во 2012 година, кога Калиопи не претставуваше со песната „Црно и бело“.

РЕКЛАМИ: ---