Home ШОУ БИЗз Евровизија Евровизија 2018: Маж излезе на сцена и го грабна микрофонот на Британката

Евровизија 2018: Маж излезе на сцена и го грабна микрофонот на Британката

SHARE

На финалната вечер на изборот за најдобра песна на „Евровизија“ се случи и инцидент.

Додека траеше настапот на Су Рим, претставничката од Велика Британија на сцената истрча маж кој ѝ го грабна микрофонот и почна да извиквуа „Ницисти! Нацисти!“.

Обезбедувањето реагираше брзо и натрапникот беше веднаш отстранет од сцената, а Су Ри продолжи да ја пее својата песна.

Инцидентот е документиран и на официјалната снимка од настапот на Велика Британија:

РЕКЛАМИ:
Loading...