Home ШОУ БИЗз Евровизија Евровизиското видео откри: Јана Бурческа е бремена! (фото)

Евровизиското видео откри: Јана Бурческа е бремена! (фото)

SHARE

Македонската претставничка, Јана Бурческа на втората полуфинална евровизиска вечер настапи со „Dance Alone“.

Таа од Киев откри и добро чувана тајна.

Со евровизискиот промо спот, Јана сподели дека е бремена!!!

Инаку пејачката е во врска со гитаристот од нејзиниот бенд „Оф битз“, скопјанецот Александар Филиповски.

Честитки!