Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Фановите во шок: Билионерот на Ријана бил женет

Фановите во шок: Билионерот на Ријана бил женет

SHARE

Ријана пред неколку месеци беше фатена како разменува страсни бакнежи со Хасан Џамел, билионерот од Саудиска Арабија.

„Парот“ уживаше во Ибица, а сега се појавија нови детали дека билионерот бил женет.

Хасан бил во брак со Лина Лазар, експерт за уметност.

29-годишниот билионер се оженил во 2002-ра година во Paris Opera House, но тие веќе некое време се разведени.

„Хасан е многу затворена личност и своите приватни работи ги задржува само за себе. Неговиот брак беше завршен пред да ја запознае Ријана. Сепак оваа информација ќе дојде како шок за сите. Хасан продолжи понатаму со животот исто како и Лина која веќе има нов партнер“, вели изворот за „The Sun“.