Home INFO Фолк дивата Цеца била во врска со овој познат Србин: Еве која...

Фолк дивата Цеца била во врска со овој познат Србин: Еве која песна му ја посветила

реклама:ХитКујна канал

Нејзиниот живот со години е интересен за јавноста.

Пред бракот со Аркан, на самиот почеток на кариерата, Цеца Ражњатовиќ била во врска со познат заводник.

Станува збор за популарниот фудбалер Владан Лукиќ, кој со Цеца започнал врска 1989-та година, кога почнувала со кариерата.

Лукиќ во тоа време важел за голем заводник, па приказната за нивната љубов ги полнела страниците на весниците, а се пишувало и дека се верени и се очекува свадба.

Љубовта згаснала во 1990-та година кога Владан отишол во војска, а во животот на пејачката се појавил Аркан.

Се зборува и дека нејзиниот хит „Pustite me da ga vidim“ е всушност посветена на фудбалерот.

РЕКЛАМИ:„ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“