Home СПОРТ Фудбалскиот тим Реал Мадрид предизвика хистерија во Канада (видео)

Фудбалскиот тим Реал Мадрид предизвика хистерија во Канада (видео)

SHARE

Екипата на Реал пристига во Канада во рамките на својата северноамериканска турнеја и предизвика хаос меѓу навивачите.

Пред хотелот во Монтреал беа собрани стотици навивачи на Галактикос, кои тргнаа во стампедо, веднаш откако фудбалерите на Реал се симнаа од автобусот.

Во небрано се најде организаторот, а обезбедувањето направи надчовечки напори за да ги заштити шпанските фудбалери.

Погледнете како изгледаше тоа:

Повеќе информации на: sportmax.com

РЕКЛАМИ:
Loading...