Home ЗАБАВА Гаф за кој сите зборуваат: Репортерка на Сител го прекина интервјуто да...

Гаф за кој сите зборуваат: Репортерка на Сител го прекина интервјуто да се јави на телефон (видео)

SHARE

Секои избори во Македонија мора да се поврзуваат со некаков гаф за кој уште долго ќе се памети.

Овој пат истиот доаѓа од телевизија Сител.

Вчера младата репортерка која известуваше од Бутел во линк во живо додека им правеше интервју на членовите на Избирачки одбор мртва ладна се јави на телефонот кој и ѕвонеше.

Непромисленост, неискуство, арогантност… ова е гафот по кој ќе ги паметиме локалните избори 2017.

РЕКЛАМИ:
Loading...