Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Гардисти паѓаа во несвест на роденденот на кралицата Елизабета (видео)

Гардисти паѓаа во несвест на роденденот на кралицата Елизабета (видео)

SHARE

Пет гаристи паднаа во несвест за време на традиционалната парада во Лондон, по повод роденденот на кралицата Елизабета Втора.

Причината за тоа се автентичните шубари од мечка, кои се составен дел од гардиската униформа, која војниците ја носеле на температура над 25 степени.

Сите гардисти биле изнесени од толпата, прегледани од доктори и установена им е дехидрација.