Home ШОУ БИЗз Мак сцена Го испрати во пензија: Што објави Лила за коментаторската легенда Златко Калински

Го испрати во пензија: Што објави Лила за коментаторската легенда Златко Калински

SHARE

Легендарниот спортски коментатор Златко Калински синоќа го одработи последниот телевизиски пренос.

Пред заминувањето во пензија, тој го коментираше натпреварот од полуфиналето на Лигата на шампионите меѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид.

Овој меч беше последен за легендарниот коментатор, иако за неговото враќање во финалето беше покрената петиција на социјалните мрежи.

И додека неговите колеги и фанови се зборуваат со него и оддаваат почит на неговата кариера, од јавните личности тоа го стори и Лила Филиповска.

Таа на Инстаграм објави фотографија, погледнете.