Home СПОРТ Останато Ѓоковиќ ја прекинува низата: Нема да настапи во Мадрид

Ѓоковиќ ја прекинува низата: Нема да настапи во Мадрид

SHARE

Првиот светски рекет нема да биде дел од Мастерсот во Мадрид.

Според пишувањата на медиумите во Шпанија, првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ поради голем замор нема да настапи на турнирот во Мадрид.

Србинот ќе се обиде добро да се подготви за Ролан Гарос кој сеуште го нема во својата богата колекција.

Прочитајте повеќе на: sport365.mk