Home СПОРТ Останато Ѓоковиќ по трет пат го освои „Вимблдон“

Ѓоковиќ по трет пат го освои „Вимблдон“

SHARE

Најдобриот тенисер на светот во овој момент, Новак Ѓоковиќ, го освои „Вимблдон“!

Ѓоковиќ во финалето на „Вимблдон“ го совлада во четири сета Роџер Федерер во еден многу возбудлив и квалитетен меч.

Резултатот гласеше 7:6 (1), 6:7 (10), 6:4 и 6:3 во корист на српскиот тенисер кој дојде до третата титула на ова натпреварување после 2011 и 2014 година.

Повеќе на: sport365.mk

РЕКЛАМИ:
Loading...