Home ЗАБАВА Луд Свет Неверојатно: Гола на мотор, а казнета зошто не носела кацига!

Неверојатно: Гола на мотор, а казнета зошто не носела кацига!

SHARE

Законот е таков! Кој не носи кацига добива казна, но ако е гол или гола, нема врска!

Можеби сето тоа ви звучи чудно, но токму ова се случило.

Романската полиција во градот Констанца застанал девојка која се возела гола на мотор и и наплатил казна затоа што немала кацига.

Иако девојката на себе не носела ништо, полицаецот рекол дека тоа што не носи кацига е еден прекршок за кој тој има право да ја казни.

По пишувањето на казната, девојката на себе ставила кацига и со својот пријател го продолжила патувањето и понатаму гола.

– Напишал казна и тогаш им рекол да продолжат да возат, изјавил еден од сведоците на овој несекојдневен настан.

РЕКЛАМИ:
Loading...