Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Голди Хон и Курт Расел добија ѕвезди на Булеварот на славните

Голди Хон и Курт Расел добија ѕвезди на Булеварот на славните

SHARE

Голди Хон и Курт Расел ги добија своите ѕвезди на булеварот на славните во Холивуд.

71-годишната актерка која е позната по филмските класици како „Private Benjamin“,„Overboard“ и „The First Wives Club“, буквално блесна на церемонијата.

Голди носеше цветен фустан на прерамки додека не ја симнуваше насмевката од нејзиното лице.

За разлика од неа, 66-годишниот Курт се појави во елегантен црн костим.

Парот заедно е 35-години, а на церемонијата подршка добија од нивната ќерка Кејт Хадсон, Рис Витерспун и останати колеги и пријатели.

РЕКЛАМИ: