Home INFO Голема веселба во најава: Аца Лукас го жени синот (фото)

Голема веселба во најава: Аца Лукас го жени синот (фото)

14
реклама:Лето во Банско

На 6 ти Март годинава, ќе се одржи свадбена прослава на синот на српскиот пејач Аца Лукас.

Лазар Вуксановиќ е син на Аца од првиот брак, кој по неколку месеци врска со својата девојка Ана. Според српските медиуми, Ана е бремена, па српскиот фолкес по втор пат ќе стане дедо.

Идните брачни другари преку Вибер им испратиле покани за свадба на гостите, каде е неведено дека венчавката е закажана за 5 март.

Но, подоцна ги известија гостите дека прославеѕа се преместува за 6 март, бидејќи тогаш е финалето на изборот за српски претставник за Песна на Евровизија, фестивал на кој учествува и Аца Лукас кој е фаворит за победа.

Лазар работи како оператор во кол центар, а предходно бил таксист во такси компанија од Белград.

РЕКЛАМИ:Твојата дигитална картичка! ----------------------------------------------------