Home ШОУ БИЗз Филм Големата мистерија за „Титаник“ конечно откриена

Големата мистерија за „Титаник“ конечно откриена

SHARE

Сцената од филмот „Титаник“ во која Џек, односно Леонардо Ди Каприо го жртвува животот за Роуз, односно Кејт Винслент ги нервираше многу гледачи затоа што на никој не му беше јасно зошто тој не се качи на дрвената врата кога очигледно е дека имаше место.

Да го направле тоа, тој би преживеал, а многумина не би ронеле солзи во кино. За да се разјасни мистеријата, бил повикан режисерот на филмот Џејмс Камерун кој ја објаснил оваа ситуација.

– Не се работи за тоа дека немало доволно место на вратата, туку дека таа не би издржала уште една личност.

Џек се обиде да се качи, но не успеа, вратата не го издржуваше тој товар. А, ако се качеше, тогаш и двајцата ви паднале во ладната вода и би смрзнале, изјавил тој во едно интервју.

Слушнете и сами што вели Џејмс Камерун за ова ремек дело:

РЕКЛАМИ:
Loading...