Home ШОУ БИЗз Балкан Ѓоша во улогата на Северина го насмеа цел Балкан (видео)

Ѓоша во улогата на Северина го насмеа цел Балкан (видео)

SHARE

Во јавноста како бомба одекна веста дека Богољуб Митиќ – Ѓоша почина од срцев удар.

Ѓоша ќе го паметиме како сјаен актер и хуморист, а последно го гледавме како дел од екипата на „Твоето Лице Звучи Познато“ минатата година.

Од целото реално шоу остана запаметен неговиот настап како Северина, со кој го насмеа цел Балкан.

Да се потсетиме.

РЕКЛАМИ:
Loading...