Home LIFE STYLE Греми 2018: Најдобро облечените дами на црвениот тепих

Греми 2018: Најдобро облечените дами на црвениот тепих

SHARE

Синоќа се одржаа најголемите музички награди во годината, 60-тото јубилејно издание на Греми.

Ноќта изобилуваше со фасцинантни модни парчиња кои донесоа гламур на црвениот тепих.

Ако на Златните Глобуси ѕвездите се појавија во црни тоалети во знак на протест поради сексуалното злоупотребување во Холивуд, овој пат сите фустани имаа детаљ на роза во знак на солидарност.

Листата најдобро облечени ја предводеа Рита Ора, Кејти Холмс и Мајли Сајрус.

Што носеа останатите дами погледнете во продолжение.

РЕКЛАМИ: ---