Home ШОУ БИЗз Балкан Грижлив татко: Новак Ѓоковиќ на прошетка со синот (фото)

Грижлив татко: Новак Ѓоковиќ на прошетка со синот (фото)

SHARE

Најдобриот тенисер во светот и покрај многубројните обврски, секој момент од неговото слободно време го користи да му се посвети на синот.

Иако секој ден му е исполнет, кога нема турнир, посветен е на напорните тренинзи, Новак Ѓоковиќ сепак наоѓа време да му се посвети на синот.

После напорниот Ролан Гарос, Ѓоковиќ се одмара со малиот Стефан.

Слободниот ден најдобриот тенисер на светот сакал да го помине со синот, а фотографијата од нивната прошетка еден фан ја објавил на социјалните мрежи.

РЕКЛАМИ:
Loading...