Home СПОРТ Фудбал Гвардиола ангажриал детективи да шпионираат играчи

Гвардиола ангажриал детективи да шпионираат играчи

SHARE

Поранешниот тренер на Барселона, Јосеп Гвардиола користел услуги на детективска агенција додека работел во каталонскиот клуб, информираат медиумите во Шпанија.

Гвардиола наводно разговарал со детективи кои требале да го шпионираат приватниот живот на фудбалерите, а посебно тоа се однесувало на нивниот ноќен живот. Детективите требале да ги следат и нивните секојдневни ритуали.

Екс тренерот на Барселона не сакал да дава коментар околу овие шпеклуации. Но, треба да се земе в предвид дека некои играчи на Барселона, во периодот додека нивни предводник беше Гвардиола, изјавуваа дека биле следени од непознати лица.

РЕКЛАМИ:
Loading...