Home ЗАБАВА Видео Хит: Има 165 килограми, а игра околу шипка (видео)

Хит: Има 165 килограми, а игра околу шипка (видео)

SHARE

До пред две години Ида Марбари не можела да се поднесе себе си во огледало. А потоа се се променило.

Ида сега е интернет сензација и претставува пример за девојките кои немаат многу самодоверба.

Ида има 25 години и 165 килограми, но тоа не ја спречува да се занимава со играње на шипка.

Додека била тинејџерка, килограмите колку толку можела да ги контролира. Но, кога се омажила, килограмите почнале да се наталожуваат.

За да го промени својот живот и да проба да ја врати самодовербата, поддршка и пружил нејзиниот сопруг.

Ида убаво се снаоѓа на тренинзите, а танцот околу шипка и помогнал повторно да се засака себе си.

Кога снимката од еден нејзин тренинг ја споделила на социјалните мрежи, следеле коментарите. Благодарение на тоа, Ида сега е многу популарна на интернет и што е најважно, таа се чуствува многу подобро.

Ова е нејзината приказна:

РЕКЛАМИ:
Loading...