Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Холивуд „гори“: И Стивен Сигал обвинет за сексуална злоупотреба!

Холивуд „гори“: И Стивен Сигал обвинет за сексуална злоупотреба!

1097
0
SHARE

Стивел Сигал е последниот актер во низа кој е обвинет за сексуално вознемирување.

Американската актерка, Портиша де Роси вели дека тој насилно се обидел да има секс со неа.

Таа на Твитер напиша дека во 90-тите присуствувала на аудиција за филм на Сигал, каде се случил немилиот настан.

„Ми зборуваше како е важно да се биде близок и надвор од сетот. Ме седна на столчето и почна да ги откопчува и соблака своите кожни панталони. Побегнав и и се јавив на мојата агентка. Таа мирно ми одговори: Оф, не знаев дали е твој тип“, напиша Портиша.

Инаку уште една актерка го обвини Сигал за сексуално взнемирување. Станувба збор за актерката Џулијана Маргиљес.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here