Home INFO “Хурем Султан ” блесна на Канскиот фестивал

“Хурем Султан ” блесна на Канскиот фестивал

SHARE

Турската актерка Мерјем Узерли ја воодушеви македонската публика со улогата на Хурем во „Сулејман Величествениот“.
Мерјем во моментов ужива во Кан а на црвениот тепих на филмскиот фестивал блесна во цел сјај, воодушевувајки ги присутните со својот изглед.
Иако на најзиното лице се видливи естетските корекции кои ги направила во меѓувреме, сепак актерката изгледа прекрасно.

РЕКЛАМИ:
Loading...