Home ШОУ БИЗз Балкан Илјадници евра: Еве колкав бакшиш земала Цеца за Нова Година

Илјадници евра: Еве колкав бакшиш земала Цеца за Нова Година

SHARE

Српската фолк дива Цеца добила бакшиш од 5.000 евра од бургаскиот бизнисмен Пламен Дишков наречен Келани за ноќта на Нова година, пишува “Таблоид”.

Цеца ги забавувала Николај Маринов, енергетскиот бизнисмен Богомил Манчев и ММА борецот Благој Иванов за време на елитната новогодишна забава во хотелот “Шератон” во центарот на Софија.

Цеца била најмена во последен момент за сума од 50 000 евра.

Најмногу импресиониран од настапот на Цеца бил Пламен Дишков – Келани, кој ја поканил пејачката да му биде гостинка во хотелот “Поморие”.

цеца