Home ИНТЕРВЈУ Интервју со Тијана Дапчевиќ: „Најголема трема имам пред македонската публика“

Интервју со Тијана Дапчевиќ: „Најголема трема имам пред македонската публика“

SHARE

Популарната пејачка, а од неодамна и актерка, но и мајка на петгодишниот Вук, се радува на својот следен голем ангажман: претставувањето на Македонија на Изборот за песна на Евровизија во Копенхаген.

Со голема поддршка и љубов од својот сопруг Милан, Тијана Дапчевиќ како никогаш до сега е спремна за големите предизвици кои и следуваат.

„Емотивно го доживеав моментот кога ми беше соопштено дека ќе ја имам таа чест да ја претставувам својата земја на престижниот музички настан, вели Тијана која додава дека тоа за неа е дополнителна мотивација и радост“, вели Тијана.

Интервјуто со Тијана Дапчевиќ во целост прочитајте го на fashionel.mk.

РЕКЛАМИ:
Loading...