Home INFO Ѕирнете во луксузната куќа на Лепа Брена во Мајами (видео)

Ѕирнете во луксузната куќа на Лепа Брена во Мајами (видео)

реклама:hotel PREMIER

Благодарение на дологодишната естрдна кариера, пејачката Лепа Брена може да си дозволи луксуз каков што секој посакува.

Освен скапиоѕ имот во Белград, Брена и неззиниот сопруг поседуваат луксузна вила од 400 метри квадратни која се наоѓа долж крајбрежјето на Мајами.

Овде престојувале нивните синови додека стуирале во Америка, а прекрасната недвижнина сега семејството ја кристи за одмори.

Како што пренесува српски Курир, вилата вреди околу 900 000 долари, а за нејзино купување биле заинтересирани дури и агентите на Џенифер Лопез.

Во моментов, како што потврдила и Брена, семејството Живојиновиќ воошто не размислува да ја продава вилата во Мајами.

– Куќата не е на продажба, но Џенифер Лопез секогаш можеме да ја угостиме на вечера – рекла Брена за „Курир.рс“

РЕКЛАМИ: ----------------------------------------------------