Home INFO Исповед на Аца Лукас:”Мојот татко умре поради мене”

Исповед на Аца Лукас:”Мојот татко умре поради мене”

реклама:G Natural

Фолк пејачот Аца Лукас го загубил својот татко само еден месец откако излегол од затвор.

Болката не може да ја сокрие ниту по 15 години и тврди дека тогашната влада го умрела татко му.

„Јасно е дека еден месец по моето излегување од затвор татко ми почина. Беше болен, но најверојатно тоа немаше така да заврши доколку не се случеше она. Тоа беше заради тоа што не можеше да поднесе неговиот син да е во затвор. Беше убеден, дека ако сум во затвор јас сум крив. Не сфаќаше дека може да седиш во таква установа без причина“, изјавил Лукас.

РЕКЛАМИ:Hotel Premier Bansko „ЛОТУЛС - МАКИТА ПРЕЗЕНТАЦИЈА“