Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Ист фустан и нејзината круна: Кејт Мидлтон во стилот на Лејди Ди

Ист фустан и нејзината круна: Кејт Мидлтон во стилот на Лејди Ди

SHARE

Вистинско изненадување е кога војовдката носи круна, а тоа го прави за специјални прилики.

Така беше и синоќа кога Кејт Мидлтон се појави на кралската вечера во Бакингамската палата, која е во организација на кралицата Елизабета.

Војводката за ова појавување се одлучи за бел фустан со бисери и круната на принцезата Дајана која исто така имаше бисери како детали.

Ова не е прв пат Кејт да носи парче накит од покојната принцеза и на тој начин да и оддаде почит.