Home ЗАБАВА Патување Избегајте од горештините во прекрасниот Premier Luxury Mountain Resort во Банско

Избегајте од горештините во прекрасниот Premier Luxury Mountain Resort во Банско

SHARE

Време е да направите нешто убаво за вас и вашето семејство.

Избегнете ги пеколните горештини и уживајте во прекрасната зелена глетка на Пирин планина и пријатната клима во Банско.

Premier Luxury Mountain Resort е хотел со 5 ѕвездички и е горд член на Small Luxury Hotels of the World, исклучителна марка, призната во целиот свет и претставува синоним на луксуз и квалитет.

Small Luxury Hotels of the World е група на најдобрите мали, независни и луксузни хотели во светот, која брои повеќе од 500 и се наоѓа во повеќе од 50 држави.

Тие се распространети низ целиот свет, а нивните различните стилови варираат од современ дизајн до имоти и палати од 17- ти век, од градски места до оддалечени приватни острови.

И не само тоа, „PREMIER Luxury Mountain Resort“ го доби првото место на овогодинешните награди: „Избор на Гостите 2013 на Trip Advisor!“.

Хотелот е прв и во категориите Топ 20 Луксузни хотели и Топ 25 Хотели во Бугарија и 2-ро место во категоријата Топ 25 Хотели за Услуга (Нај-добра услуга) во рејтингот на Trip Advisor.

Ова е доволна причина да си дозволите релаксација и одмор далеку од градските гужви, работните обврски и пеколни жештини, покрај прекрасниот надворешен базен со најпопуларните светски коктели.

Дозволете другите да се погрижат за вашата релаксација, ум, тело и душа.

Масажите и третманите во Victoria SPA, ќе ви ги разбудат сетилата и ќе ви ја вратат кондицијата.

Персоналот ќе се погрижи да добиете најдобри и квалитетни SPA и фитнес масажи. Тимот на Premier Luxury Mountain Resort 5***** полн со експерт терапевти нуди разновидност од специјални масажи и третмани, а личните тренери гарантираат оптимални резултати од вашиот фитнес режим.

Premier Luxury Mountain Resort има 114 соби преубаво декорирани и дизанјнирани да бидат со стил и луксуз.

The Premier Collection е уникатна селекција на соби за оние кои го бараат најдоброто, нудејќи воодушевувачка декорација со италијански мебел и прекрасен поглед на Пирин планина.

Уживајте во луксузот и раскошот затоа што тоа навистина го заслужувате.

Банско Џез Фестивал 2013

Не го пропуштајте највозбудливиот музички настан на годината од 8 до 13 август и бидете дел од International Jazz Festival во Банско.

Во овој период ќе имате можност да ги гледате и слушате најпознатите Џез артисти и бендови од целиот свет и да уживате во одморот во прекрасната елеганција на Premier Luxury Mountain Resort.

Уживајте во прекрасниот Premier Luxury Mountain Resort во луксузна соба со богат појадок, вино и овошје за добредојде.
Хотелот ви нуди и масажа на грбот, вратот и главата, 3% попуст на сите третмани во Victoria Spa, бесплатен влез во Victoria Spa & Wellness centre, како и бесплатно користење на новиот надворешен базен со прекрасна глетка на Пирин планина.

Дозволете си незборнавно летно искуство

Фото: Premier Luxury Mountain Resort – Банско (надворешен базен)

Фото: Premier Luxury Mountain Resort – Банско (СПА)

Фото: Premier Luxury Mountain Resort – Банско (сместување)

Фото: Premier Luxury Mountain Resort – Банско

РЕКЛАМИ:
Loading...