Home КУЛТУРА Настани Изложба за идентитетите и сеќавањата од 19 век во Чифте амам

Изложба за идентитетите и сеќавањата од 19 век во Чифте амам

SHARE

„Размислувајќи го Балканот“ е насловот на изложбата што вечер ќе биде отворена во Чифте амам во Старата скопска чаршија.

Организатор на оваа патувачка изложба е Министерството за култура на Република Македонија и Музејот на Македонија, координирано од УНЕСКО.

Изложбата за идентитетите и сеќавањата од 19. век најавено е дека ќе ја отвори министерката за култура Елизабета Канческа Милевска.

МИА

РЕКЛАМИ:
Loading...