Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Ја победи Тејлор: Кејти Пери е најплатената пејачка!

Ја победи Тејлор: Кејти Пери е најплатената пејачка!

SHARE

Списанието „Форбс“ објави дека Кејти Пери е најплатената музичарка во изминатата година со неверојатна заработка од 135 милиони долари.

Кејти не можела да го скрие воодушевувањето поради овој успех, а тоа што изненади многумина е фактот што таа не ја прозва нејзината лута ривалка Тејлор Свифт.

А, не ни морала.

Оставила фактите да говорат, а тоа е податокот дека Тејлор и покрај статусот на најголема ѕвезда во изминатата година заработила само 80 милиони.

кејти пери

РЕКЛАМИ:
Loading...