Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Jamiroquai е непрепознатлив без неговите капи (фото)

Jamiroquai е непрепознатлив без неговите капи (фото)

SHARE

Фронтменот на „Jamiroquai“ е познат по „заразната“ музика, настапите и единствениот моден стил, но кога не е на сцена изгледа сосема поинаку.

Затоа многумина се изненадија кога го видоа облечен сосема нормално, со цигара во устата за време на прошетка на улиците на Лондон.

Џеј Кеј (45), односно Џејсон Кеј како што е неговото вистинско име, ретко кога во јавноста се појавува без неговиот заштитен знак – капата.

Изгледал уморно и испиено, сосема поинаку од оној весел тип, полн со енергија каков што го гледаме на сцена.

џеј кеј

џеј кеј1

џеј кеј2

РЕКЛАМИ:
Loading...