Home ШОУ БИЗз Евровизија Јана Бурческа го покажа вереничкиот прстен (фото)

Јана Бурческа го покажа вереничкиот прстен (фото)

SHARE

Јана Бурческа синоќа не успеа да се пласира во финалето, но секако оваа Евровизија ќе ја памети цел живот.

Откако со промо видеото објави дека е бремена, пејачката не ни замислуваше дека нејзиниот избраник ќе ја побара за жена.

Александар ја запроси Јана пред камерите и пред 200 милиони гледачи кои ја следеа полуфиналната вечер.

Солзи радосници и многу честитки од „зелената“ соба во Киев, а неколку минути по убавиот чин на Интернет се појави фотографија од прстенот.

Честитки!