Home INFO Јелена Карлеуша и Цеца Ражњатовиќ во дует: Слушнете ја нивната заедничка песна...

Јелена Карлеуша и Цеца Ражњатовиќ во дует: Слушнете ја нивната заедничка песна /ВИДЕО

SHARE

Двете најпознати српски пејачки со години се лути ривалки, но тоа не било така одсекогаш.

Нема да ви се верува, но постои песна која пејачките ја имаат заедно испеано.

Тоа се случило во далечната 1993-та година, кога Цеца веќе била популарна, а Карлеуша имала само 15 години.

Тие две ги пеат придружните вокали на Славица Трипуновиќ – Дајана за песната „Vazduh koji dišem“.

Оваа песна сигуно ја знаете по верзијата на Цеца, но во оригиналот на Дајана пејат двете пејачки, слушнете.

РЕКЛАМИ: ---