Home ШОУ БИЗз Балкан Јелена Карлеуша во свој стил му ја честиташе победата на Доналд Трамп

Јелена Карлеуша во свој стил му ја честиташе победата на Доналд Трамп

102
0
SHARE

Веста дека Доналд Трамп е новиот претседател на САД, е во центарот на вниманието денес, а по тој повод и познатата српска пејачка Јелена Карлеуша на свој начин ги искоментира изборите во Америка.

„Од две американски зла е избрано помалото. Хилари Клинтон го договараше бомбандирањето над Србија. Како тоа било кој од нас би го заборавил?“, изјави пејачката за српски „Телеграф“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here