Home LIFE STYLE Мода и Убавина Како да го користите мајонезот за сува и оштетена коса?

Како да го користите мајонезот за сува и оштетена коса?

SHARE

Благодарение на своите корисни состојки, мајонезот е во состојба целосно да ја регенерира вашата коса.

Мајонезот ја зајакнува вашата коса, го стимулира нејзиниот раст, ја хидратира и и дава природен сјај.

Ако сакате вашата коса повторно да биде здрава, тогаш користете маска од мајонез.

Најдобар за вашата коса е домашниот мајонез. Нормално можете да користите и мајонез од продавница, но во неговиот состав ги нема сите природни и свежи состојки.

Подготовката на домашен мајонез е многу лесна и нема да ви одземе многу време.

МАСКА ЗА КОСА ОД МАЈОНЕЗ

Пред се потребно е да знаете дека маската од мајонез се нанесува на мрсна коса, од коренот кон врвовите.

Ставете кеса и косата завиткајте ја со пешкир.

Маската на косата држете ја половина час, а потоа измијте ја со шампон и регенератор. Овој третман правете го еднаш неделно, а ако косата ви е навистина оштетена, можете и два пати неделно.

Уште после првата употреба вашата коса ќе ви биде благодарна, па вреди да пробате.

РЕКЛАМИ:
Loading...