Home ШОУ БИЗз Мак сцена Калиопи на Евровизиска промотивна турнеја

Калиопи на Евровизиска промотивна турнеја

SHARE

Изминатите неколку дена Калиопи ја продолжи својата евровизиска промотивна турнеја во Белорусија и Украина.

Во Минск и Киев, македонската претставничка на Евросонгот, што ќе се одржи во Баку, имаше голем број интервјуа, настапи на тамошни национални телевизии и поголеми радио станици.

Калиопи настапи со евровизиската песна „Црно и бело“ на големиот хуманитарен концерт „World of talents-elite of the nation“ што се одржа на централниот „Плоштад на независноста“ во Киев.

РЕКЛАМИ:
Loading...