Home ШОУ БИЗз Мак сцена Калиопи упати моќна порака по земјотресите во Скопје

Калиопи упати моќна порака по земјотресите во Скопје

SHARE

Најсилниот земјотрес во Скопје беше регистриран во неделата во 15:10 часот со магнитуда од 5,3 степени по Рихтер.

А, последниот земјотрес беше регистриран утрово во 1:30 минути со магнитуда од 3 степени.

По тој повод Калиопи реши да упати силна порака на социјалните мрежи, односно облече црвено и си направи селфи.

Таа објасни што значи симболично нејзиниот избор и како се справува со ситуацијата.

„Денес избрав црвено, ставив насмевка на лицето и се молам се да мине добро и да сопрат земјотресите што не стресуваат во последните два дена. Останете позитивни!“, порача поп дивата.

калиопи земјотрес

РЕКЛАМИ:
Loading...