Home ШОУ БИЗз Балкан Каролина со награда на Балканските музички награди

Каролина со награда на Балканските музички награди

SHARE

Оваа година како што и се очекуваше манифестацијата Балкански музички награди со својата традиционална музичка гала не се одржа во соседна Бугарија.

По неколкуте одоложувања официјално оваа манифестација оваа година нема да се одржи во ниту една од 12 држави.

Од менаџментот на наградите ни испратија соопштение со изгласаните победници од страна на над 160,000 фанови од регионот и Балканската музичка академија составена од композитори, артисти и новинари ширум Балканот.

Погледнете ги сите номинации и победници:
„Best Female Artist in the Balkans for 2011” – INNA – ROMANIA
„Best Male Artist in the Balkans for 2011” – SERDAR ORTAC – TURKEY
„Best Duet/Group in the Balkans for 2011” – MANGA – TURKEY
„Best Balkan project for 2011” – „PITAM TE POSLEDNO” – EMANUELA FEAT SERDAR ORTAC
„Best Music Video in the Balkans for 2011” – „AFER DHE LARG” – ELVANA GJATA
„Best world breakthrough of a Balkan artist for 2011” – ALEXANDRA STAN – ROMANIA
„Best Song in the Balkans from Republic of Albania for 2011” – „AFER DHE LARG” – ELVANA GJATA
„Best Song in the Balkans from Bosnia and Herzegovina for 2011” – „UNDO” – DINO MERLIN
„Best Song in the Balkans from Republic of Bulgaria for 2011” – „NA TI MI GOVORI” -ALISIA
„Best Song in the Balkans from Republic of Greece for 2011” – „EROTEFTIKA” – ELLI KOKKINOU
„Best Song in the Balkans from Republic of Macedonia for 2011” – „NE SE VRAKAS” KAROLINA GOCHEVA FEAT V.STEFANOVSKI
„Best Song in the Balkans from Romania for 2011” – „ENDLESS” – INNA
„Best Song in the Balkans from Republic of Slovenia for 2011” – „NO ONE” – MAJA KEUC
„Best Song in the Balkans from Republic of Serbia for 2011” – „BRISI ME” – LEPA BRENA
„Best Song in the Balkans from Republic of Turkey for 2011” – „ATMA” – SINAN AKCIL feat. HANDE YENER
„Best Song in the Balkans from Republic of Croatia for 2011” – „BRAD PITT” – SEVERINA
„Best Song in the Balkans from Republic of Montenegro for 2011” – „JA VOLIM BALKAN” – DADO POLUMENTA feat. MC YANKOO, DJ MLADJA and MC STOJAN

РЕКЛАМИ:
Loading...