Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Кејт Мидлтон и Меган Маркл со исти чевли на кралски настан

Кејт Мидлтон и Меган Маркл со исти чевли на кралски настан

SHARE

Кејт Мидлтон и Меган Маркл се појавија на церемонијата организирана по повод денот на Commonwealtha, а дамите изгледаа прекрасно.

Иако имаше сличности во нивниот аутфит, сепак изгледа тие делат ист вкус за чевли.

И Кејт и Меган се појавија со исти чевли, односно високи потпетици.

Денеска се шушка дека кралските снаи се договориле да се појават со исти чевли, но оваа информација не е официјално потврдена.

Ќе се согласите или не?