Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Кејти Пери и Хајди Клум и беа подршка: Мини Маус доби ѕвезда...

Кејти Пери и Хајди Клум и беа подршка: Мини Маус доби ѕвезда во Холивуд!

SHARE

Четириесет години откако Мики Маус доби ѕвезда на булеварот на славните, со ваква чест беше удостоена и неговата партнерка Мини Маус.

Таа денеска ја доби својата ѕвезда!

„Мики многу сум среќна што си овде со мене да ја поделиш мојата радост на овој прекрасен ден. Ова е навистина најубавиот ден во мојот живот досега“, изјавила Мини.

На церемонијата присуствуваа и Кејти Пери и Хајди Клум кој и дадоа подршка на Мини и беа облечени во нејзин стил.