Home ШОУ БИЗз Ѕвезди Кендал Џенер не е повеќе ангел на „Victoria’s Secret“

Кендал Џенер не е повеќе ангел на „Victoria’s Secret“

SHARE

Кендал Џенер која напорно работеше за да биде дел од ангелите на „Victoria’s Secret“ оваа година ќе го пропушти шоуто.

Како што велат извори блиски до брендот за долна облека, моделот оваа година не се појавила ниту на аудицијата.

Причината за ова е новиот мулти-милионски договор на Кендал со светски познатиот бренд „La Perla“.

Во договорот стоело дека таа не смее да се појави на шоуто на „Victoria’s Secret“ бидејќи се едни од најголемите конкуренти на „La Perla“.